In het stuurgroeprapport ‘Een goed begin’ wordt een aantal aanbevelingen gedaan ter preventie van perinatale sterfte en ter bevordering van de kwaliteit van de verloskundige zorg. De KNOV adviseert haar leden om aan de slag te gaan met een viertal aanbevelingen en deze geleidelijk in te voeren. Op deze trainingsdag willen we twee van deze aanbevelingen verder met u uitwerken:
• het huisbezoek
• de continue begeleiding
Implementatie van een nieuwe werkwijze vraagt visie, overleg, creativiteit en tijd. Op deze dag krijgt u zicht op welke stappen gezet moeten worden om deze innovaties in te voeren en bent u op de hoogte van ‘lessons learned’ en de praktische tips van collega’s die deze thema’s al opgepakt hebben.
Huisbezoek
De aanbevelingen voor het huisbezoek richten zich onder andere op:
• psychosociale begeleiding en risico-inschatting
• voorlichting met betrekking tot de bevalling en het bespreken van het zorgplan
• praktische voorbereiding op de bevalling
• consult thuis uitvoeren
Continue begeleiding
Bij dit onderdeel worden de verwachtingen afgestemd tussen de cliënt en de verloskundige en kan de aanwezigheid van de kraamverzorgende tijdens de baring besproken worden. Daarnaast is er aandacht voor de afbakening van verantwoordelijkheden tussen de verloskundige en de kraamverzorgende rondom de continue begeleiding. De voorstellen die hiervoor gedaan zijn, worden tijdens deze dag besproken en omgezet in praktische adviezen.